Se făcea că eram pe la începutul minunatului an 2014. Prin primăvară, așa. Aflându-mă în plină glorie carieristică, ca să nu mă plictisesc, mă găseam și în plină criză existențială. ...
Fix la începutul lunii cuptor, pe o caniculă îngălbenită de coduri și spre disperarea lui Busu care urla din toți rărunchii să stăm în casă, feriți de furia unui soare ...